Dachy z wióra osikowego zbąszyń

Zalety dachów z wióra osikowego

Dachy z wióra osikowego nie są nowością na rynku dekarskim. Niemniej jednak nadal uchodzą one za coś egzotycznego. W Polsce coraz częściej można napotkać jednak wióra osikowe nie tylko na dachach gustownych dworków bądź restauracji, ale też na typowych, mieszkalnych domach.
Pokrycie dachowe z drewna, zaledwie kilkadziesiąt lat temu uchodziło za niski status materialny właściciela lokum. Obecnie prezentuje się to zupełnie w inny sposób. Dachy z wióra osikowego to propozycja dla sprzymierzeńców tradycyjnych oraz ekologicznych rozwiązań. Nim gotowy surowiec dotrze na dach, musi przebyć obróbkę. Polega ona na tym, żeostatnio powalone drzewa, obierane są z kory a także obcinane na właściwą długość. Z kawałeczków drzewa struga się deseczki o długości w przybliżeniu 35-40 cm, szerokości mniej więcej 10 cm oraz grubości mniej więcej 5 mm. Najlepsze wióry wywodzą naturalnie z drzewa osikowego. Drzewo to nie wchłania prędko wody a jego woń odstręcza szkodniki. Jest ono niezłomne na grzyby, pleśń, co daje nawet kilkudziesięcioletnią trwałość utworzonego z niego dachu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Obejmy do słupków ogrodzeniowych Obejmy do słupków ogrodzeniowych to niezbędne akcesoria do montaży określonych rodzajów ogrodzeń. W naszej rzeczywistości przyjęły się ogrodzenia i raczej niewiele osób z nich rezygnuje. Tak jest od dziesięcioleci, że każda posesja ma swoje ogrodzenie. Ponieważ popyt na tego rodzaju artykuły jest duży, rośnie też systematycznie podaż w tym zakresie. Wszyscy zainteresowani ogrodzeniami mogą wybierać do woli spośród niezwykle bogatych ofert, jakie proponują producenci ogrodzeń. Do tego dochodzą oczywiście akcesoria ogrodzeniowe, takie jak: słupki ogrodzeniowe, obejmy do słupków ogrodzeniowych, śruby w różnych typach, nakrętki i mnóstwo temu podobnych rzeczy, bez których po prostu nie byłoby możliwe zamontowanie określonych ogrodzeń. obejmy do słupków ogrodzeniowych